Program WarehouseLAB: LOGISTYKA 4.0

23 LISTOPADA - DZIEŃ I
09:30 - 11:00
Rejestracja uczestników warszatów
11:00 - 11:15
Przywitanie uczestników i partnerów WarehouseLAB. Słowo wstępne redaktora naczelnego "Warehouse Monitor"
11:15 - 12:30
Panel dyskusyjny:
Automatyzacja procesów intralogistycznych w polskich przedsiębiorstwach - trendy, wyzwania, przykłady realizacji.

Rozwiązania IT wspierające logistykę i magazynowanie - jak skutecznie i efektywnie przeprowadzić proces informatyzacji logistyki w przedsiębiorstwie
12:30 - 13:30
Lunch
13:30 - 14:20
SESJA WARSZTATOWA nr I
14:20 - 14:35
Przerwa kawowa
14:35 - 15:25
SESJA WARSZTATOWA nr II
15:25 - 15:45
Przerwa kawowa
15:45 - 16:35
SESJA WARSZTATOWA nr III
16:35 - 16:50
Przerwa kawowa
16:50 - 17:40
SESJA WARSZTATOWA nr IV
17:40 - 20:00
Czas wolny
20:00 - 23:00
Kolacja
24 LISTOPADA - DZIEŃ II
08:45 - 09:00
Rejestracja uczestników warsztatów
09:00 - 09:50
SESJA WARSZTATOWA nr V
09:50 - 10:05
Przerwa kawowa
10:05 - 10:55
SESJA WARSZTATOWA nr VI
10:55 - 11:15
Przerwa kawowa
11:15 - 12:05
SESJA WARSZTATOWA nr VII
12:05 - 12:20
Przerwa kawowa
12:20 - 13:10
SESJA WARSZTATOWA nr VIII
13:10 - 14:00
Lunch, zakończenie WarehouseLAB

»   8 sesji warsztatowych z ekspertami   «

WARSZTAT I

Wdrażamy system automatyczny w naszym magazynie


Automatyzacja i robotyzacja to nie pieśń przyszłości. To teraźniejszość. Bierzemy więc na warsztat wdrożenie systemu automatycznego i podpowiadamy:
Jak przygotować naszą firmę i magazyn do inwestycji w automatyzację procesów intralogistycznych?
Jak projektować i z sukcesem wdrażać automatyczne systemy magazynowe w naszej organizacji, tak by nie sparaliżować firmowej logistyki?
Jak zwiększyć produktywność przedsiębiorstwa i zapewnić optymalizację powierzchni magazynowej?
Od czego zacząć? Kiedy i które procesy automatyzować? Ile trzeba czekać na zwrot z inwestycji? Czy to się opłaca?

WARSZTAT II

Sposoby optymalizacji i automatyzacji procesów podejmowania decyzji w magazynie

Optymalizacja i automatyzacja procesu podejmowania decyzji na przykładach problemów związanych z odpowiednim doborem opakowań kompletacyjnych, czy wyborem najkrótszej ścieżki kompletacyjnej (tzw. problem komiwojażera).
Uczestnicy dowiedzą się, jakie parametry mają wpływ na odpowiedni dobór opakowania i w jaki sposób nowoczesne rozwiązania wspierają ten proces. Będą mieli możliwość dokonania analizy porównawczej własnych wyborów z tymi, dokonanymi przez system.




WARSZTAT III

Jak zaprojektować automatyczny magazyn wysokiego składowania?


Automatyczne magazyny wysokiego składowania wyznaczają niewątpliwie jeden z trendów przyszłości logistyki w Polsce. Coraz wyższe koszty siły roboczej i gruntów, jak również konieczność zapewnienia dużej pojemności magazynu oraz szybkiej i bezbłędnej obsługi zamówień klientów, częściej skłaniają do rozważenia tego typu inwestycji.
Jak do tego tematu podejść? Jakie są typy magazynów?
Jakie kryteria należy wziąć pod uwagę podczas projektowania?
Jakie są ewentualne pułapki i zagrożenia?





WARSZTAT IV

Symulacja wdrożenia Vision Picking z funkcją rzeczywistości rozszerzonej dla logistyki i magazynowania

Przedstawione zostaną przykładowe przepływy pracy dla technologii Pick-by-Vision z rzeczywistości rozszerzonej (AR). Uczestnicy wypróbują inteligentne okulary i rozwiązanie TeamViewer xPick. Przepływy pracy wyświetlane przez okulary pomogą uczestnikowi krok po kroku wykonać przykładowe zadania w magazynie. Dokonamy analizy ścieżki wdrożeń oraz związanych z tym korzyści, takich jak skrócenie czasu wykonywania zadań, eliminacja ryzyka popełnienia błędów, wzrost jakości kompletacji, szybki zwrot z inwestycji (ROI).



WARSZTAT V

Wpływ skanowania ubieralnego na poprawę ergonomii pracy i wzrost wydajności procesów intralogistycznych

Uczestnicy warsztatu dowiedzą się, jakie korzyści płyną z używania skanerów ubieralnych, zapoznają się ze specyfikacjami i przykładami użycia w procesach logistycznych i magazynowych.
Będzie możliwość wypróbowania działania skanera ProGlove, przymierzenia i skanowania za jego pomocą. Przedstawiona zostanie również Platforma Insight, która jest narzędziem służącym do rozszerzenia analizy procesów i ich ciągłego doskonalenia.











WARSZTAT VI

Metody automatycznej identyfikacji, wymiarowania, ważenia i lokalizacji obiektów w procesach intralogistycznych
 
Posiadanie danych na temat produktów jest kluczowe w każdym procesie logistycznym. Implementacja odpowiedniego rozwiązania pozwala nie tylko na wydajne, ale przede wszystkim gwarantujące pewność wyniku, zbieranie tych informacji. Podczas warsztatów przedstawione zostaną najnowsze trendy oraz od lat sprawdzone technologie służące do automatycznego zbierania danych o obiektach. Omówione zostaną mocne strony i ograniczenia dostępnych na rynku rozwiązań. Wspólnie rozważymy, która z technologii sprawdzi się najlepiej w poszczególnych branżach.






WARSZTAT VII

Zestaw najlepszych praktyk w informatyzacji procesów logistycznych


Podpowiemy, jak zastosowanie odpowiednich algorytmów optymalizacyjnych pozwala zaplanować sprawny oraz efektywny przepływ dóbr w całym łańcuchu dostaw. Optymalnie zaplanowane załadunki i rozładunki umożliwiają osiągnięcie możliwie najwyższego poziomu mocy magazynu. To tylko niektóre z ważnych aspektów, które należy wziąć pod uwagę przy złożoności procesów w łańcucha dostaw. Automatyzacja procesów logistycznych wymaga zastosowania nowoczesnych i ciągle rozwijanych narzędzi informatycznych, aby podejmowane decyzje logistyczne były zawsze trafne i opłacalne. Wykorzystanie sztucznej inteligencji pozwala rozwinąć cały potencjał automatyzacji procesów dzięki przewidywaniu zdarzeń.

WARSZTAT VIII

Nowe technologie w magazynowaniu i kompletacji dla E-commerce i Retail


Porównanie warsztatowe procesu kompletacji klasycznej, w układzie antresolowym w magazynie automatyczym. Przykładowe wdrożenia systemów automatycznych w polskich przedsiębiorstwach. Techniki sortowania wysokowydajnego w procesach logistycznych dla E-commerce i Retail. Dla uczestników warsztatu możliwość konsultacji indywidualnej potrzeby procesowej w swojej organizacji.












Galeria WarehouseLAB



 
Partnerzy